Mindfulness’i koolitus

iStock-511207983.jpg

Käitumise ja eelneva seisundi teadvustamine

Kas mõni neist olukordadest tundub tuttav?

  • Emotsionaalne seisund mõjutab tööõhkkonda, mis omakorda mõjutab töökeskkonnad efektiivsust ja pühendumist.

  • Tagasisidet võetakse isiklikult.

  • Ülemõtlemine põhjustab stressi ja töö kvaliteedi langust.

  • Kuhjunud emotsioone elatakse välja töö juures.

Kuulen taolisi mõtteid juhtide suust ikka ja jälle. Teadvelolek ehk mindfulness on viimasel aastakümnel Läänes järjest enam populaarsust ja teaduslikku kinnitust leidnud viis, mis aitab väljakutsed teie ettevõttes edukalt kontrolli alla saada.

Mindful Academy poolt loodud kursus on originaalis kaheksanädalane ja baseerub MBSRi* ja MBCT** lähenemistel. MBSRi ehk ehk stressi vähendamise teadvelolekuga arendas Ühendriikides välja Jon Kabat-Zinn. MBCT ehk teadvelolekul põhineva kognitiivse teraapia lõid Suurbritannias Mark Williams, John Teasdale ja Zinedine Segal.

Tihti ei teadvusta me ajendeid, mis meid tegutsema panevad. Vahel ei teadvusta me ka enda käitumist ning selle mõju teistele.

Kui soovime oma käitumist muuta, peame saama teadlikuks käitumisele eelnevast ajendist. Selleks on tuleb harjumusi muuta.

Teadvelolek võimaldab meil valida, kas käitume harjumuspäraselt, jäädes oma mõtete ja emotsioonide juhtida või muutume endas toimuvast teadlikuks ning teeme seeläbi paremaid otsuseid.

Selle lähenemise hüvede kohta on avaldatud juba üle 4000 uuringu. Neist paljud osutavad selle kasulikkusele kõikides eluvaldkondades alates tippspordist ka ärist kuni ja laste kasvatamiseni.

Elina on Mindfulnessi 8nädalase kursuse sertifitseeritud õpetaja aastast 2016.

Uus Mindfulnessi 8nädalane kursus algab juba 26. märtsil. Huvi korral võta ühendust all oleval lingil.

*Mindfulness Based Stress Reduction
**Mindfulness Based Cognitive Therapy

Soovid arendada stressijuhtimise oskust?